350 TL ve üzeri alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo!

BiTAKI’YA HOŞGELDİNİZ

Yurt dışından sınırlı sayıda getirdiğimiz özel ürünlerimizle farkınızı ortaya koyun. Kaliteli ve marka değeri yüksek ürünlerimiz, özel kargolama ile anında kapınızda!
Siz de özel olduğunuzu düşünüyorsanız, özel müşterilerimiz arasında yerinizi ayırtın!

Trend Ürünler

-%33
117,40
-%23
195,80
-%20

ürün kategorileri

Yeni gelen ürünler

-%25
-%36
-%17

İNDİRİMLİ ÜRÜNLER

Uzun Burgu Rodyum Kaplama Zincir

205,79
-%20
78,39
-%23
195,80
-%30

İNDİRİMLİ ÜRÜNLER

Rodyum Kaplama Uzun Zincir Kolye

137,19
-%31
97,99
-%30
-%33
-%33

İNDİRİMLİ ÜRÜNLER

Rodyum Kaplama Tek Taşlı Kolye

117,40
-%25

İNDİRİMLİ ÜRÜNLER

Rodyum Kaplama Düz Zincir

117,59
-%20
-%20
78,39
-%17
-%18
-%23
-%18
-%22
-%20
-%33
-%29
-%19

İnstagramdan takip edin

TAKI

İnsanların aksesuar ve takı ya verdiği önem, insanoğlunun var oluşundan beri süregelen bir durumdur. Özellikle kadınların, estetik ve güzelliğe önem vermesi, aksesuar ve takı kullanımının kaçınılmaz bir ihtiyaç olduğu gerçeğini ortaya çıkarmaktadır.

Mö 3500 yıllarına ait antik kalıntılarda bile kadın mezarlarında, o dönem kadınların kullandığı takı çeşitleri bulunmuştur. Özellikle değerli madenlerle yapılan bu takılar insanların o dönemden günümüze kadar takı kullanımının vazgeçilmez olduğunu göstermektedir.

Durum böyle olunca, aksesuar ve takı sektörü de hızla gelişmekte, her bütçeye uygun takı ve tasarımlar satış mağazalarında boy göstermekte ve alıcısını beklemektedir.

Özellikle modayı takip eden bazı markaların, takı tasarımlarını, kaliteli ve güncel tutarak, müşteri portföyünü genişletmesi ve marka değerini büyüterek, müşteri memnuniyetine önem vermesi, bu sektörün kaçınılmaz bir gereksinimidir.

Takı tasarımı

Renk, model, kullanılan hammadde(metal ve değerli taşlar) ve işçilik konularında üst düzey bir tecrübe gerektirmektedir. Özellikle son dönemlerde rodyum kaplama ile kaplanan takılar, metalin oksijenle temasını yüzde yüz kestiği için, oksitlenme ve kararma yapmadan, yıllarca ilk günkü renk ve kalitesini korumaktadır. Özellikle kadın kolye, kadın yüzük, kadın küpe, kadın bileklik ve birbirinden farklı çeşitleriyle kadın aksesuar çeşitlerini hizmetinize sunuyoruz.

Rodyum Kaplama Takı Nasıl Yapılır?

Gümüş ya da çelik madeninden yapılan takılar öncelikle çok iyi bir temizlenme prosedüründen geçirilir. Cilalama işlemi yapıldıktan sonra ultrasonic temizleyici ile güzelce temizlenen metal,damıtılmış su ile durulanarak kaplama işleminin başlamasına hazır hale gelmiş olur.

Toplamda dört adet 2 su bardağı büyüklüğünde beher alınarak, bunların üç tanesine, 1/3 oranında damıtılmış su doldurulur. Daha sonra, su dolu olan beherlerden birine, paslanmaz çelik bir anot çubuk yerleştirerek, 2 tatlı kaşığı electroclean tozu eklenir. Su dolu beherlerden ikincisine 2 tatlı kaşığı aktivatör ilave edilir.
Boş bir yarım litrelik cam veya plastik şişeye 2 adet rodyum solüsyonu koyularak, geri kalanı damıtılmış su ile doldurulur. Bu karışımı hafifçe çalkalayarak, iyice karışmasını sağladıktan sonra, boş beherimize dolduruyoruz. Bu behere de paslanmaz çelik anot çubuk yerleştiriyoruz.
Cihazımızı 6 volta ayarlayarak anotlara bağladıktan sonra, Electroclean karışımlı beheri ve rodyum kaplama solüsyonlu karışımı ocakta 100 dereceye kadar ısıtıyoruz. Cihazın pozitif ucu electroclean anotu çubuğuna bağlanır, negatif ucu ise; altın bir tel ile kaplanacak metal takıya bağlanır. Tele takılan bu takı electroclean çözeltisine konarak 2 dakika boyunca çözeltinin içinde hareket ettirilir.
Bu aşamadan sonra, cihazla bağlantıyı kesmeden, beherlerden içinde sadece damıtılmış su olanına konularak takımız iyice durulanır. Daha sonra içinde aktivator karışımına konularak, cihazın voltajı 3 volta düşürülerek, pozitif ucu, rodyum solüsyonuna bağlıyoruz. Takımızı, aktivatörde 30 dk karıştırdıktan sonra; tekrar damıtılmış su da durulanarak, rodyum solüsyonunun içine daldırıp, 30 saniye boyunca çalkalanır.

Bu işlemlerden sonra rodyum kaplamalı gümüş veya çelik takımız hazırdır.

Trend Takı da son teknoloji olan bu kaplama, 14 ayar altın kaplamadan daha kaliteli ve işlem olarak daha maliyetlidir. Takı oksijenle teması kestiği için artık uzun bir süre paslanmadan, oksitlenmeden rengini ve parlaklığını muhafaza edecektir.
Firmamız Bitakı bu kaliteli işlemi layıkıyla yaparak, geniş ürün çeşitleri ile sektörde öncü markalardan biri olmayı başarmıştır. Özellikle web sitemiz üzerinden ve trendyol, n11 sayfalarımızdan günlük yüzlerce kaliteli takıyı müşterilerimize ulaştırmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Siz de Bitakı’nın eşsiz güzelliği ile tanışmak istiyorsanız, hemen alışverişe başlayın.